خواف شهر میراث های ماندگار
صفحات وبلاگ
کلمات کلیدی مطالب
     

 مردم خواف به واسطه‏ی علاقه‏ی ذاتی که به مذهب و دین اسلام دارند ، به تحصیلات علوم دینی علاقه‏ی وافری نشان می دهند . بدین خاطر عده ای از جوانان اهل سنت که علاقه مند به ادامه‏ی تحصیل در علوم مذهبی هستند ، در حوزه‏ی علمیه‏ی احناف خواف که در نیمه‏ی اول قرن چهاردهم هجری افتتاح گردید ، تحصیل می نمایند . تاکنون از این حوزه اشخاص عالم و فاضلی فارغ التحصیل شده در منطقه مشغول ارشاد مردم بوده و هستند . عده ای هم برای تحصیلات بیشتر به کشور افغانستان پاکستان هندوستان رفته اند .


        چنان‏که عده ای از علمای اهل سنت چون مرحوم مولانا شمس الدین مطهری ( ره ) و چند تن دیگر از علمای مذهبی که اکنون در حوزه مشغول تدریس هستند فارغ التحصیل حوزه های علمیه کشورهای مذکور می باشند .

        جوانان اهل تشیع هم که علاقه مند به ادامه‏ی تحصیلات مذهبی بودند ، تحصیلات مذهبی خود را در حوزه های علمیه مشهد تربت حیدریه ، قم ادامه می دادند از جمله مرحوم حاج شیخ عبدالعلی خوافی چمن آبادی و دیگران که درحوزه علمیه‏ی تربت حیدریه و مشهد به‏پایان رسانیده اند ، هم اکنون عده ای در حوزه های علوم دینی مشهد-  تربت حیدریه به تحصیل مشغولند . اخیراً در چمن آباد حوزه‏ی علمیه‏ی امام صادق (ع) عهده دار تعلیم و تعلم طلاب علوم مذهبی می باشد .

[ ۱۳۸٩/٩/٢٤ ] [ ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ ] [ حمید یاررودی ]
حمید یاررودی
حمید یاررودی کارشناسی آموزش ابتدایی کارشناسی ارشد برنامه ریزی درسی آموزگار مقطع ابتدایی استان خراسان رضوی شهرستان خواف Email: hamid_yar@ymail.com
نویسندگان وبلاگ:
مطالب اخیر:
دوستان من:
کدهای اضافی کاربر :