بمب فسفر سفید چیست و چگونه قربانی میگیرد !!!

 

 

 

 

در اصل این بمب توسط آمریکا ساخته شده و اسراییل هم بهش تجهیز شده تا غزه رو آزمایشگاه این بمب بکنه.
فسفر سفید ماده ای است هواسوز که وقتی در معرض هوا قرار میگیرد شروع به سوختن میکند و دود سفیدی هم دارد . این ماده با آب خاموش نمیشود و همچنان در آب میسوزد .
اگر روی اعضای بدن کسی بیفتد تا عمق بدن وی را میسوزد و خاموش نمیشود و حتی استخوان هم میسوزاند ! همچنین جزء رده تسلیحات کشتار جمعی WMD یا WEAPON OF MASS DESTRUCTION قرار میگیرد. ضمن اینکه دود تقریبا سمی ای هم داره و ایجاد مشکلات حاد تنفسی در حد خفگی یا سوختن ریه ها میکنه .
تقریبا این ماده هم مشابه ناپالم است با این تفاوت که اگر از ناپالم بشه جون سالم بدر برد از این یکی نمیشه .
اگر قربانی شانس بیاره و مواد روی سر و یا سینه هاش بریزه خیلی زود فاتحه رو می خونه(کمتر از 2 ثانیه) و می ره اون دنیا ولی اگر رو پاهاش یا دست هاش ریخته باشه اونقدر می سوزه که خونش به جوش بیاد و هنگام برگشتن به قلب اول تمامی اندام های نزدیک به خودش رو می سوزونه تا به قلب برسه .
فسفر سفید بسیار فعال می‌باشد، یعنی انرژی فعالسازی آن خیلی پایین است و به همین دلیل ، در هوا خود به خود آتش می‌گیرد. بنابراین فسفر سفید را در زیر آب نگهداری می‌کنند تا از تماس با هوا مصون بماند .
اگه دوران دبیرستان یادتون باشه یک آزمایش بود درباره تولید آتش زیر آب ، اگه اون آزمایش رو انجام داده باشید درک می کردید که این بمب چقدر می تونه وحشتناک باشه. تو اون آزمایش تنها 1 گرم فسفر سفید استفاده می شد اما باید از 5 ، 6 متریش اونو نگاه می کردید تا خطری براتون نداشته باشه .تازه دره و پنجره هارو هم باز کنید .
این ماده تنها در صورتی خاموش میشه که یا اکسیژن بهش نرسه یا ماده اش تموم بشه . هیچ راه دیگری برای خاموش کردنش نیست . اگرم روش آب بریزی اون مواد حاصل از سوختن فسفر تبدیل می شه به اسید فسفریک .
کاری که این بمب انجام می دهد این است که در چند ۱۰ متری بالای هدف منفجر می شود و فسفر مشتعل و بسیار داغ را روی سر مردم می ریزد و فکرش را می تونید بکنید چه بلایی سر دشمن میاره و آنچنان آنها را می سوزانه که تشخیص جسد عملا غیرممکن میشه. عکسهای بسیار درباره قربانیان این بمب تو اینترنت دیدم. ولی جرات نکردم اینجا بیارم چون واقعا دلخراش بودند. کاش علم بشر در راه بهتری صرف میشد .

/ 0 نظر / 78 بازدید