نظرسنجی

چند روز قبل در شبکه ی  اجتماعی فیس بوک سوالی مطرح کردم مبنی بر اینکه اگر بخواهیم به عملکرد شهرداری و به خصوص شهردار جدید جناب دکتر توکلی از 0-10 نمره بدهیم ، به نظر شما ایشون چند می گیرند ؟

قطعا چون تعداد همشهریانی که در این فضا فعالیت می کنند خیلی زیاد نیست ، جامعه آماری این نظرسنجی هم خیلی گسترده نخواهد بود اما در کل نظرات  و نمرات داده شده در خور توجه هست .

در این بین عدم شرکت بعضی از دوستان هم برای من جالب بود که قطعا دلایلی برای این شرکت نکردن دارند .

نکته مهم این که بیشتر افراد نمره ی بالایی به شهردار و شهرداری در این دوره داده اند و همه از متوسط به بالا نمره داده اند . بعضی از دوستان هم که 8 یا 9 داده اند در دلیلشون برای این نمره می گفتند که نمره 10 یعنی هیچ مشکلی نبوده و همه چیز عالی  و خوب بوده که قطعا نمیشه که هیچ مشکلی وجود نداشته باشه . بعضی از دوستان هم تمام انرژی مصرف شده در این راه و فعالیت ایشون رو در جهت اهداف انتخاباتی دانسته و امیدوارند که این روند ادامه داشته باشه . عده ای هم کارهای انجام شده رو به علت منابع مالی قوی می دانند که در این دوره عاید شهرداری شده و اگر در دوره های قبل کاستی بوده به خاطر  نبود منابع مالی کافی بوده که در جواب این دوستان هم جواب های خوبی داده شده بود ، مثلا اینکه خیلی از کارهایی که الان انجام شده یا در حال انجام هست نیاز به منابع مالی چندانی ندارد بلکه خلاقیت و استقامت و پیگیری لازم داشته است .

اهم دلایل نمرات بالای دوستان را هم به طور خلاصه در زیر بیان می کنم :

-          کارهایی در سطح شهر که به چشم مردم میاد و در زیباسازی شهر موثر است .

-          سپردن کارها به افراد کارشناس و مسئول

-          پیگیر بودن شهرداری در پایان دادن به پروژه هایی که شروع می شود و رها نکردن کار در میانه راه

-          تعامل بسیار خوب شهرداری با ادارات و نهادهای مسئول دیگر

-          رابطه دوستانه و خوب شهردار با پرسنل شهرداری و بخصوص نیروهای خدماتی

-          شورای شهر هماهنگ با شهرداری

-          و...

 

از دوستانی هم که به شبکه های اجتماعی دسترسی ندارند تقاضا می کنم در قسمت نظرات در این نظرسنجی شرکت کنند .

/ 2 نظر / 34 بازدید
شهروند

باسلام.خیلی عالیه واز این نظرسنجی تو وبلاگتون قرار بدین خیلی جالب میشه.مثلا راجع به شرکتها یی مانند سیمان.شیر.توسعه وعمران وعملکرد هیات مدیره ها .مطالب جالبی تهیه میشه شاید اونایی که باید ببینند یه توجهی بکنند. واسه ادارات هم به همین شکل. مطلب قشنگی خواهد شد.

شهروند

باسلام بنده هم از اقای دکتر توکلی کمال تشکر رو دارم و تلاشهای بی وقفه ایشون واقعا در خور توجه وشایسته تقدیر هست. اما یه انتقادی که بنده و شاید اغلب دوستان در نشستهای دوستانه دارند اینه که ایشان باید حداقل ذکر خیری از بقیه دوستانی که کمک انها ناثیر عمده ای داشته وداره که این موفقیت ها بدست امده داشته باشند مثلا همراهی و کمک نماینده در جذب اعتیارات و تلاش در جهت جلسات با دولتمزدان در تهران که اعضای شورای شهر به قدرت وتوان نماینده اذعان می کنند یا تلاش خود اعضای شورای شهر و فرماندار محترم. چون اگه تلاش این دوستان نباشه موففیتی بدست نمیاد. حتی باید قدردان تجارب دیگران وگذشتگان نیز بود ولی ایشون در نماز عید هیچ صحبتی نکردند که شایسته نبود ان شاالله که در اینده جبران کنند.باز هم اززحمات همه دستندر کاران برای داشتن شهری اباد و سالم و پویا کمال تشکر را دارم.